Forumas „Lietuviai tarp Rytų ir Vakarų: mūsų visuomenės geokultūrinės nuostatos“

  • rugpjūčio 30, 2007
  • Naujienos, Renginiai

2007 metų rugpjūčio 30 dieną ALF konferencijų salėje vyko forumas „Lietuviai tarp Rytų ir Vakarų: mūsų visuomenės geokultūrinės nuostatos“.

Forume buvo svarstoma, ar Lietuva jau tapo integralia Vakarų geokultūrinės erdvės dalimi. Kokie yra politiniai mūsų visuomenės idealai? Ar jie atitinka dabartinę Lietuvos tikrovę? Ar lietuviai yra atsparūs kitų šalių informacinėms įtakoms? Ar provakarietišką Lietuvos elito orientaciją palaiko piliečiai? Ar vis dar stipri sovietinė nostalgija rodo ir prorusišką piliečių nusiteikimą? Ar ir kiek Lietuva šiandien yra pažeidžiama? Kaip lietuviai vertina kitų valstybių įtaką savo šalies politikams?

Forume buvo pristatytas Lietuvos visuomenės geokultūrinių nuostatų tyrimas, kurį Pilietinės visuomenės instituto užsakymu atliko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė dr. Ainė Ramonaitė, šio instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius bei dr. Mindaugas Degutis. Autoriai supažindino su tyrimo rezultatais ir išvadomis. Tyrimą komentavo Respublikos Prezidento patarėjas dr. Lauras Bielinis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius hab. dr. Alvydas Jokubaitis ir Demokratinės politikos instituto prezidentas dr. Mantas Adomėnas.

Forume taip pat buvo pristatyta tyrimo pagrindu parašyta studija „Tarp Rytų ir Vakarų: Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos“, kurią išleido Pilietinės visuomenės institutas ir leidykla „Versus aureus“. Knygos leidimą parėmė Ilgalaikė pilietinio ir tautinio ugdymo programa.

Studijos „Tarp Rytų ir Vakarų: Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos“ santrauka.