Septintojoje „Globalios Lietuvos lyderių“ diskusijoje – Lietuvą kuriančios bendruomenės

  • gruodžio 22, 2015
  • Naujienos, Renginiai

Gruodžio 15 d. įvyko diskusija „Lietuva, Quo Vadis? Lietuvą kuriančios bendruomenės“, kurią organizavo tarptautinių profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ komanda bei advokatų kontora TRINITI. Į renginį susirinkę politikai, mokslininkai, verslininkai diskutavo apie bendruomenių svarbą ir jų reikšmę kuriant stiprią valstybę, taip pat kėlė klausimą, ar Lietuvoje besikuriančias bendruomenes jau galima laikyti pakankamai stipriomis.

„Nepaisant to, kad organizacijų nuolat auga, įvairių gražių iniciatyvų daugėja, per paskutinius penkerius metus [žmonių, dalyvaujančių bendruomenių veikloje] skaičius reikšmingai nekinta – t.y. mes turime 34 – 33 – 37 proc. gyventojų, kurie įsitraukia į bendruomeninę, vietos bendruomenių veiklą. Klausimas, ar mums to pakanka?“ – kalbėjo diskusijoje dalyvavusi Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė.

„Bendruomenės yra tik augimo stadijoje, – I. Petronytei pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, – iš tiesų yra ir stiprių bendruomenių, yra ir visiškai nestiprių, yra ir nesusikūrusių bendruomenių. Jeigu kalbėsime apie kaimiškąsias teritorijas, tai Lietuvoje yra apie 1800 susikūrusių bendruomenių, bet jeigu kalbėsime apie didžiuosius miestus, tai jų iš tiesų yra labai mažai – apie 200 bendruomenių, taigi augimui galimybių tikrai yra.“

Vieną iš miesto bendruomenių – Vilniaus Pilaitės mikrorajono bendruomenę – atstovaujantis Andrius Ciplijauskas teigė turintis svajonę, jog miegamieji miesto rajonai turėtų savo identitetą ir nebūtų tokie miegantys: „Gyvenimas vyksta ir miegamuosiuose rajonuose: jie gali būti unikalūs, įdomūs, išskirtiniai, gali turėti veidą ir gali būti „faina“ ten gyventi“. Todėl, kaip teigė diskutantas, reikia atrasti privalumų savo gyvenamojoje aplinkoje ir stengtis ją dar pagerinti.

Diskusijoje, advokatų kontoros TRINITI vadovaujančiam partneriui Linui Sabaliauskui moderuojant, mintimis taip pat dalinosi Lietuvos pramoninkų konfederacijos pirmininkas Robertas Dargis, Antakalniečių bendruomenės tarybos narys Mindaugas Danys, verslininkas, politikas ir Naisių bendruomenės lyderis Ramūnas Karbauskis.

Daugiau diskusijoje išsakytų minčių apie bendruomeniškumą Lietuvoje ir bendruomenių stiprinimo tikslus bei receptus – vaizdo įraše.