Tarp Rytų ir Vakarų: Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos

  • rugsėjo 19, 2007
  • Leidiniai

Pilietinės visuomenės institutas pristato dr. Ainės Ramonaitės, Nerijaus Maliukevičiaus ir dr. Mindaugo Degučio studiją „Tarp Rytų ir Vakarų: Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos“.

Studijoje nagrinėjamos Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos ir atsparumas kitų šalių informacinėms kultūrinėms įtakoms. Aiškinamasi, ar provakarietišką Lietuvos elito orientaciją palaiko gyventojai. Ar visuomenėje paplitusi sovietinė nostalgija kartu rodo ir prorusišką nusiteikimą? Ar pasiekia savo tikslų Rusijos informacinė politika, siekianti išlaikyti Baltijos valstybes savo kultūrinės įtakos erdvėje? Studijos autoriai taip pat stengėsi išsiaiškinti, ar ir kiek Lietuva yra pažeidžiama. Kokia Lietuvos visuomenės dalis gyvena Rusijos informacinėje erdvėje? Ar Lietuvos visuomenė toleruoja kitų valstybių įtaką Lietuvos politikams? Ar ji būtų atspari informacinio karo atakoms?

Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus išsikeltus klausimus daugiausia buvo remiamasi Pilietinės visuomenės instituto užsakymu 2006 m. spalį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta visuomenės apklausa.

Studijos „Tarp Rytų ir Vakarų: Lietuvos visuomenės geokultūrinės nuostatos“ santrauka (PDF).

Studiją išleido Pilietinės visuomenės institutas ir leidykla „Versus aureus“. Studijos leidimą parėmė Ilgalaikė pilietinio ir tautinio ugdymo programa.