Tyrimo apie Lietuvos gyventojų nusiteikimą padėti prieglobsčio prašytojams pristatymas

  • Pradžios Data: gegužės 26, 2016
  • Pabaigos Data: gegužės 26, 2016
  • Didžioji g. 5, Vilnius, Lithuania

Tyrimo apie Lietuvos gyventojų nusiteikimą padėti prieglobsčio prašytojams pristatymas

Maloniai kviečiame į tyrimo apie Lietuvos gyventojų nusiteikimą padėti prieglobsčio prašytojams pristatymą, kuris vyks 2016 m. gegužės 26 d. (ketvirtadienį) 10.00 val. Atviros Lietuvos fondo salėje (Didžioji g. 5, Vilnius).

Pilietinės visuomenės instituto užsakymu balandžio mėnesį Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“ atliko reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą migrantų, prieglobsčio prašytojų, pabėgėlių priėmimo klausimu. Tyrimo duomenys atskleidžia, kiek ir su kokiomis sąlygomis Lietuvos gyventojai pritaria migrantų priėmimui Lietuvoje, kiek Lietuvos visuomenė žino, kaip gali padėti atvykstantiems, ar yra nusiteikusi tai (ir ką konkrečiai) daryti, kaip vertina valstybės ir nevyriausybinių organizacijų organizuojamą pagalbos teikimą, kiek paplitę įvairūs su migrantais, pabėgėliais, prieglobsčio prašytojais susiję išankstiniai įsitikinimai. Tyrimu siekta suteikti duomenimis grįstą pagrindą valstybės ir nevyriausybinių organizacijų vykdomų veiklų šioje srityje strategavimui.

Tyrimo rezultatus pristatys Pilietinės visuomenės instituto direktorė dr. Ieva Petronytė.

Tyrimo duomenis komentuos, savo įžvalgomis ir praktine patirtimi dalinsis:

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ direktorius Linas Kukuraitis;

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos socialinė darbuotoja Raimonda Lebelionytė – Alseikienė;

NVO programos Lietuvoje direktoriaus pavaduotoja Julija Motiejūnienė.

 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Pilietinės visuomenės instituto direktorę Ievą Petronytę, el. p. ieva@civitas.lt.

 

Laukiame Jūsų!

 

EEA_color_logo

***
Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Sąmoningas ir aktyvus piliečių dalyvavimas viešajame gyvenime“, finansuojamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje.