Apie projektą

2006 sausio 20 d., Lietuvoje vyraujant speigui – temperatūra siekė 25-30 laipsnių šalčio – Telšiuose įvyko šiluminės trasos avarija. Dėl sproginėjančių vamzdžių didelė dalis miesto gyventojų liko be centralizuoto šildymo ir daug kas be vandens.

Ištikus krizei, Telšių savivaldybė ir šilumos tinklus eksploatuojanti bendrovė „Litesko“ ėmėsi Šalinti avarijos padarinius, tačiau daugelyje pastatų, ypač daugiabučiuose padėtis greitai negerėjo. Praėjus penkioms paroms, be šilumos dar buvo likę 10 daugiabučių, šaltį kentė šimtai šeimų. Iš Telšių skubiai iškeldinti nuolatinės priežiūros reikalingi seneliai, kai kurie gyventojai išsiuntė vaikus ir ligonius į kitus miestus. Tačiau daug kas liko neapšildytuose butuose, vaikai glaudėsi mokyklose. Gydytojai perspėjo apie sveikatos sutrikimo paūmėjimo atvejus, užkrečiamų ligų pavojų.

Sausio 25 d. Lietuvos mastu pradėta organizuoti pilietinė akcija, skirta šąlantiems telšiškiams paremti. Akcija ypač buvo siekiama pagelbėti socialiai atskirtiems ir sunkiau besiverčiantiems žmonėms: neįgaliesiems, seneliams, socialiai remtinų šeimų vaikams, kūdikius auginančioms ir paramos stokojančioms motinoms.

Dieną po akcijos inicijavimo (sausio 26 d.) atidaryta speciali sąskaita, į kurią Lietuvos piliečiai galėjo aukoti lėšas. Tą pačia dieną per Lietuvos nacionalinę radiją ir televiziją, internetinius dienraščius (Delfi, Bernardinai ir Omni) pradėtas skelbti telefono numeris, į kurį paskambinę žmonės galėjo paaukoti 5 litus. Paramai skirtą trumpąjį numerį skubos tvarka ir nemokamai suteikė AB Telekomas. Tuo pačiu metu Telšiuose skubiai suformuota darbo grupė, kuri aiškinosi realius šąlančių gyventojų poreikius, rūpinosi reikiamų maisto produktų ir kitų prekių pirkimu bei paramos išdalinimu. Į paramos dalinimą aktyviai buvo įtraukti įvairių Telšių mokyklų moksleiviai. Tam, kad parama telšiškius pasiektų iš karto, o ne po to, kai bus suaukotos lėšos, parama dalimis buvo pervedama iš Pilietinės visuomenės instituto sąskaitos. Iš viso Lietuvos piliečiai paaukojo 48 389 litus, parėmė 835 telšiškius.

Lietuvos piliečių paramos nuo šalčio nukentėjusiems Telšių gyventojams akcijos ATASKAITA.

  • Pavadinimas: Šąlantiems telšiškiams paremti

  • Data: 2006 sausio - 2006 kovo

  • Kategorija: Pilietinės akcijos ir iniciatyvos, Projektai

Kiti projektai

Pilietinė akcija "Dalios sąskaita"
Šąlantiems telšiškiams paremti
LabAS: Lietuva be atskirties ir skurdo