Apie projektą

Nuo 2016 m. rugpjūčio 1 d. iki 2017 m. gegužės 31 d. Pilietinės visuomenės institutas (PVI) kartu su partneriais – Europos namais (pagrindinis, vykdantysis projekto partneris) bei Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centru – įgyvendino projektą „Lietuvos Seimo rinkimų stebėsena“. Šiuo projektu buvo siekiama didinti jaunų žmonių aktyvų ir sąmoningą dalyvavimą viešojoje politikoje nacionaliniu lygmeniu, būtent 2016 m. Seimo rinkimuose, o vėliau – išrinktų Seimo narių rinkiminių pažadų ir programų įgyvendinimo stebėsenoje.

Projekto metu PVI įgyvendintos veiklos:

  • 5 seminarai regionuose (2016 m. rugsėjo – spalio mėnesiais) su regionų jaunimu aptariant ir skatinant jų sąmoningą, apsvarstytą pasirinkimą rinkimuose. Seminarų metu PVI politologai dalinosi su jaunimu patirtimi ir žiniomis, kaip analizuoti politinių partijų ir kandidatų programas rinkiminės kampanijos metu, kartu su jaunimu gilinosi į konkrečias partijų ir kandidatų programas. Seminarai vyko Utenoje, Pakruojyje, Šilalėje, Telšiuose bei Giedraičiuose (Molėtų raj.). Juose į diskusijas įsitraukė daugiau nei 130 dalyvių.
  • 5 seminarai-mokymai regionuose (2017 m. gegužės mėnesį), skirti padėti jaunimui pasirengti konstruktyviai ir atsakingai politikų stebėsenai. Mokymų metu (būsimi) rinkėjai supažindinti su atsakingos, konstruktyvios politikų stebėsenos pagrindais, skatinti domėtis visuomeniniu bei politiniu gyvenimu, ugdytis pilietinę savimonę. Susitikimai vyko Vilniuje (su Vilniaus raj. moksleiviais), Utenoje, Švenčionyse, Kėdainiuose ir Giedraičiuose (Molėtų raj.). Juose į diskusijas įsitraukė daugiau nei 90 dalyvių.
  • Kartu su partneriais rengtos metodologinės gairės kuriamam Vyriausybės programos įgyvendinimo stebėsenos portalui.

Projektą „Lietuvos Seimo rinkimų stebėsena“ parėmė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros administruojama Europos Sajungos programa „Erasmus+“.

erasmus+logo

  • Pavadinimas: Lietuvos Seimo rinkimų stebėsena

  • Data: 2016 rugpjūčio - 2017 gegužės

  • Kategorija: Piliečių švietimas ir įgalinimas, Projektai

Kiti projektai

Pilietinė akcija "Dalios sąskaita"
Iniciatyva dėl Archyvų įstatymo pakeitimo
Rinkėjo žemėlapis