Pilietiškumo ugdymas mokykloje: ar įmanoma paveldėti meilę tėvynei?

  • spalio 27, 2011
  • Naujienos, Projektai, Renginiai

Pilietinės savimonės vystymas – pedagogų rankose?

Šiandieninėje persipynusių kultūrų aplinkoje vertybių, jaunimo pilietiškumo ugdymas dažnai nustumiamas į šalį, dėmesį sutelkiant į formalųjį švietimą bei mokymosi rezultatus. Ar tai tiesa? Ar įmanoma pakeisti dabartinę situaciją? Ar ją keisti tikslinga?

Neformalaus ugdymo tinklu tapusio projekto „Drąsinkime ateitį“ iniciatyva 2011 metų spalio 27-ąją LR Seimo Kovo 11-osios salėje buvo rengiama konferencija „Pilietiškumo ugdymas mokykloje: ar įmanoma paveldėti meilę tėvynei?“. Kartu su partneriais – LR Seimu, Istorijos mokytojų asociacija bei Pilietinės visuomenės institutu organizuojamame renginyje buvo aiškinamasi, kas lemia jauno žmogaus pilietinės sąmonės vystymąsi. Savo įžvalgomis dalinosi pranešėjai prof. dr. Arūnas Poviliūnas, dr. Valdas Rakutis, doc. dr. Liutauras Degėsys ir kiti. Jie pristatė pilietiškumo ugdymą skirtingais laikmečiais bei šiandienes jo galimybes.

Antrojoje konferencijos dalyje renginio dalyviams buvo suteikta galimybė dalyvauti vienoje iš septynių projekto partnerių parengtų edukacinių programų. Vilniaus turizmo ir informacijos centras bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atskleidė istorinių Vilniaus vietų paslaptis, o ekskursijos po LR Seimą metu buvo kalbama apie pilietiškumo patirtį Lietuvos visuomenės kelyje valstybės atkūrimo ir modernaus parlamentarizmo link.

„Drąsinkime ateitį“ – jau aštuntus metus gyvuojantis projektas, orientuotas į moksleivių ir kitų švietimo proceso dalyvių tobulėjimą. „Drąsinkime ateitį“ vadovo Edmondo Babensko teigimu, mokykla yra ta terpė, kurioje reikia kuo daugiau dėmesio skirti bręstančiam jaunuoliui bei nesudaryti trukdžių jo kūrybiniam, socialiniam ir pilietiniam vystymuisi.
Jauskimės atsakingi už pilietiškos visuomenės kūrimą.

Daugiau informacijos apie vykusį renginį – www.drasinkimeateiti.lt

Projektas iš dalies finansuotas Europos socialinio fondo agentūros, įgyvendinant projektą „Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos „DRĄSINKIME ATEITĮ“, skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose“ (projekto Nr. VP1-2.2-ŠMM-05-K-01-025) pagal priemonę „Kalbų mokymo, verslumo, ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

drasinkime ateiti