Pilietinės visuomenės instituto vykdomo tyrimo pristatymas ir apskrito stalo diskusija „Ar atvira Lietuvos valdžia?“

  • gruodžio 18, 2007
  • Naujienos, Renginiai

2007 metų gruodžio 18 dieną vyko Pilietinės visuomenės instituto vykdomo projekto „Atvira valdžia“ tyrimo pristatymas ir apskrito stalo diskusija „Ar atvira Lietuvos valdžia?“.
Diskusijos metu Pilietinės visuomenės instituto suburti ekspertai dr. Tomas Janeliūnas, Sergej Muravjov ir Tomas Klepšys pristatė savo atliktos valdžios institucijų prieinamumo Lietuvoje analizės rezultatus: kokios Lietuvos piliečių galimybės dalyvauti sprendimų priėmimo procese, žinoti, kaip valstybėje tvarkomi viešieji finansai ir kitos sritys. Lietuvos valdžios institucijų prieinamumas buvo lyginamas su kitų šalių – Vidurio ir Rytų Europos bei Vakarų valstybių – praktika. Ekspertams padėjo tyrimo konsultantai: dr. Petras Ragauskas ir dr. Raimondas Kuodis. Diskusijos metu buvo išryškintos esmines valdžios ir piliečių ryšių problemos.

Projektą „Atvira valdžia: valdžios institucijų prieinamumo didinimas“ nuo 2007 metų vasaros įgyvendina Pilietinės visuomenės institutas. Projekto tikslas – padaryti Lietuvos valdžios institucijas prieinamesnes, skaidresnes, atviresnes ir atskaitingesnes visuomenei, įgalinti piliečius ir sustiprinti visuomenės ir valdžios dialogą.

Daugiau apie projektą bei diskusijos metu pristatytas pirmojo etapo išvadas galite sužinoti čia.