„Kuriame Respubliką“ edukacinis filmukas: Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos projektas

  • lapkričio 14, 2013
  • Video

Atkūrus Lietuvos valstybingumą, vienai iš seniausių Jonavos rajono vidurinių mokyklų buvo suteiktas Homero poemų vertėjo Jeronimo Ralio vardas.
Tačiau, kaip teigia Jeronimo Ralio mokyklos gimnazistai, ne tik lietuviai, bet ir patys jonaviškiai nėra pakankamai susipažinę su daktaro, vertėjo Jeronimo Ralio veikla.
Projektuko „Ralio dvasia mokykloje“ tikslas – giliau susipažinti su J.Ralio gyvenimu, kartu garsinant jo vardą tiek Jonavoje, tiek visoje Lietuvoje. Projektuko komanda rinko turimą medžiagą apie daktaro, vertėjo J.Ralio gyvenimą Jonavoje, tų laikų jonaviškių bei miesto nuotraukas, maketavo bei gamino medalius su Jeronimo Ralio atvaizdu, lankėsi jo gimtinėje Žalpių km., Kelmės r.

Rugsėjo 27 d. Jeronimo Ralio gimimo dienos proga bei daktaro Jeronimo Ralio vardo suteikimo mokyklai 20-mečio proga buvo organizuojamas viešasis ištraukos iš Homero „Odisėjos“ hegzametro skaitymas Jonavos mieste, Ramybės skvere. Skaityme dalyvavo ir kitų mokyklų mokiniai bei miesto gyventojai.
***

Edukacinio filmuko ir anonso autoriai – Paulius Juodzevičius ir Rūta Vaitkevičiūtė-Juodzevičienė.

***

Projektas „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ (projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-006) yra finansiškai remiamas Europos Sąjungos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Daugiau apie projektą: www.kuriamerespublika.lt ir Facebook paskyroje „Kuriame Respubliką“