Kėdainiuose pristatytas ir aptartas neformalaus pilietinio ugdymo gairių bendrojo lavinimo mokykloms projektas

  • spalio 8, 2014
  • Naujienos, Projektai, Renginiai

2014 m. spalio 8 d. Kėdainių švietimo centre įvyko neformalaus pilietinio ugdymo gairių bendrojo lavinimo mokykloms projekto pristatymas – aptarimas, kuriame naujosios metodikos projektą pristatė bei diskutuoti kvietė Pilietinės visuomenės instituto suburti kūrybinės grupės nariai:
• dr. Darius Kuolys, Vilniaus universiteto dėstytojas, Pilietinės visuomenės instituto ekspertas;
• Henrikas Vaicekauskas, Kėdainių švietimo centro direktorius, Pilietinės visuomenės instituto ekspertas;
• dr. Ieva Petronytė, Pilietinės visuomenės instituto direktorė, Vilniaus universiteto dėstytoja;
• prof. dr. Irena Zaleskienė, Lietuvos edukologijos universiteto Senato narė, dėstytoja, Pilietinės visuomenės instituto ekspertė;
• Neringa Vaicekauskienė, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, projekto „Kuriame Respbuliką“ ekspertė ir kūrybinės laboratorijos Kėdainiuose vadovė;
• Vaidas Bacys, Aukštelkės pagrindinės mokyklos direktorius, Šiaulių Didždvario gimnazijos pilietinio ugdymo ir istorijos mokytojas, Pilietinės visuomenės instituto ekspertas.

Renginio metu diskutuota apie tai, jog Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose pilietinis ugdymas dažniau grindžiamas teorinėmis žiniomis nei praktine veikla. Siekiant įkvėpti mokyklų bendruomenes aktyviau imtis prasmingų pilietinių iniciatyvų ir kūrybingiau ugdyti jaunimo pilietiškumą, kuriama nauja neformaliojo pilietinio ugdymo metodika. Ji skirta ne tik įvairių dalykų mokytojams, bet ir administracijos darbuotojams, tėvams, aukštesniųjų klasių mokiniams.

Renginyje pristatytas ir platesniam aptarimui pasiūlytas metodikos projektas paremtas didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką“ patirtimis ir geriausiais mokyklų įgyvendintų veiklų pavyzdžiais. Projekto metu vaikai ir jaunuoliai iš beveik visos Lietuvos aiškinosi ir praktiškai sprendė opiausias savo bendruomenių ir visos valstybės problemas. Ši ugdymo medžiaga – tai idėjiniai ir dalykiniai pasiūlymai, skirti mokykloms, norinčioms sėkmingiau ugdyti savo mokinių pilietiškumą, sustiprinti savo bendruomenę, padaryti savo gyvenimą savarankiškesnį, prasmingesnį ir įdomesnį, tvirčiau susieti jį su Lietuvos Respublikos kūrimu.

Neformaliojo pilietinio ugdymo metodikos projektą galite rasti čia. Pastabų/pasiūlymų šiam projektui laukiame iki spalio 15 d. el. paštu civitas@civitas.lt.

Atsižvelgiant į diskusijas, išbaigtas metodikos – neformalaus pilietinio ugdymo gairių variantas pasirodys 2014 m. lapkričio mėnesį.

Daugiau informacijos apie projektą – www.kuriamerespublika.lt.

es zenkliukas