Iš dalies mes esame tai, ką skaitome

  • sausio 28, 2016
  • Naujienos

2016 m. sausio 27 d. vyko Seirijų Civitas klubo susitikimas su rašytoja, žurnaliste, vaikų literatūros tyrinėtoja Gintare Adomaityte.

Diskusija, pavadinta „Jei gyvenome okupuoti, tai ar gyvenome?“, buvo plėtojama aptariant įvairių Lietuvos ir Rusijos rašytojų, kūrusių sovietmečiu, skirtingus pasirinkimus ir likimus. Lektorė pokalbį su seirijiškiais iliustravo Juditos Vaičiūnaitės, Bronės Buivydaitės, Aldonos Liobytės, Tomo Venclovos, Aušros Sluckaitės, Aleksandro Grinos, Gavrilo Trojepolskio ir kt. kūrinių ir likimų pristatymais.

Diskusijos dalyviai taip pat domėjosi, kaip vertinti pastaruoju metu vėl suintensyvėjusias diskusijas dėl Salomėjos Nėries ir Justino Marcinkevičiaus kūrybos ir asmenybių vertinimo. Lektorė priminė, kad kiekvienas menininkas, kūrėjas turi būti pasiruošęs susilaukti kritikos ir kritikuoti kūrybą yra normalu, visgi G. Adomaitytė kartu kvietė kritikuojant nepamiršti etikos ir vengti paniekos.

Seirijuose viešėjusi lektorė susilaukė klausimų apie žurnalistikos situaciją Lietuvoje bei kaip skatinti skaityti jaunąją kartą. Rašytojos (kuri į jaunąją kartą žvelgia itin pozityviai) nuomone, jeigu vaikai namie nematys knygų ir skaitančių tėvų, senelių – sunku tikėtis, kad vaikai pamėgs skaityti knygas, o prievarta meilės knygai išugdyti negalima nei mokykloje, nei bibliotekoje.

G. Adomaityte2  EEA_color_logo

***
Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Sąmoningas ir aktyvus piliečių dalyvavimas viešajame gyvenime“, finansuojamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje.