Donatas Puslys: Kokią knygą pasiimsi – tokia kelionė ir bus

  • lapkričio 2, 2015
  • Naujienos

Spalio 29 d. Civitas klubas pasvaliečius kvietė į diskusiją su Donatu Pusliu – politologu, apžvalgininku, interneto dienraščio Bernardinai.lt vyr. redaktoriumi, 2014 m. Tolerancijos žmogumi. Šį kartą susitikimui pasirinkta tema – „Knygos ir kelionės arba keturių sienų klaustrofobija“.

„Kokią knygą pasiimsi – tokia kelionė ir bus“ – sakė lektorius, vykdamas į svečią šalį ar miestą visuomet kartu pasiimantis ir porą knygų, dažniausiai susijusių su lankomu kraštu. „Skaitoma knyga kelia klausimus – o tuomet keliaudamas ieškai atsakymų į juos, kitaip matai patį miestą“ – tęsė D. Puslys, kartu išreikšdamas rūpestį, jog itin trūksta gerų knygų kelionėms po Lietuvą – ne turistinių gidų su datomis ir architektūros istorija, bet grožinės literatūros, detektyvų, įdomiai aprašytų vietinių istorijų.

Susirinkusių dalyvių klausiamas, kurios kelionės palieka didžiausią įspūdį, kur yra tekę lankytis, diskusijos svečias pabrėžė, kad nors dabar daug kas „keliauja į plotį – kolekcionuoja aplankytas šalis“, bet jam pačiam „svarbiau kelionė į gylį – suprasti ir pažinti žmogų kasdienybėje, suvokti savo paties tapatybę“, todėl D. Pusliui nesvetima sugrįžti į tą patį miestą, kraštą po keletą kartų, siekiant vis geriau ir giliau jį suprasti.

***

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Sąmoningas ir aktyvus piliečių dalyvavimas viešajame gyvenime“, finansuojamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje.

EEA+Grants+-+JPG